תזונה ודיאטה בקיץ

ארוחות גדולות
ארוחות גדולות קשות יותר לעיכול, ותחושת הכבדות והעייפות אחרי ארוחה גדולה מעידה על המאמצים והאנרגיה הרבים שנדרש הגוף להשקיע בפירוקה. הזעה היא אחת הדרכים שהגוף משתמש בהן כדי להיפטר מהחום שנאגר בו.
גם מזונות בעלי % שומן גבוה כגון סטייקים,עוגות ומאפים, ג'חנון וגבינות שמנות קשים לעיכול ולכן עיכולם אורך זמן רב יותר ועלול לגרום להרגשת אי נוחות.
על כן בימי הקיץ מרגישים טוב יותר אם אוכלים ארוחות קלות וקטנות יותר הכוללות הרבה ירקות (חיים או מוקפצים), נבטים, עלים ירוקים, פירות, דגנים מלאים, דגים ומזון דל שומן.

פירות
ואם בפירות עסקינן, עם כל הדברים הנפלאים שפירות מציעים לגופנו, כדאי לזכור שהם מכילים גם הרבה סוכר וקלוריות.   הקטע עם פירות זה הכמות והעיתוי.
לגבי העיתוי, אנשים רבים נוהגים לאכול אבטיח כקינוח אחרי האוכל. לא רק שפירות אחרי האוכל מכבידים על העיכול, התוספת הקלורית הזו ממש לא נחוצה לאחר סיום הארוחה.
פירות תמיד כדאי לאכול על קיבה ריקה, בתור ארוחה של ממש או בתור ארוחת ביניים קטנה בין הארוחות. ואם אפשר להוסיף 2-3 אגוזי מלך או שקדים עם הפירות- הרווחנו.
גם הכמות פה משחקת תפקיד- פירות עתירי סוכר כמו ענבים או אבטיח לא כדאי לנשנש בלי חשבון מול הטלוויזיה אם יש נטייה לעודף משקל.

מזונות ומשקאות חמים
מזונות ומשקאות חמים בקיץ יכולים לגרום להזעה ולתחושת חום מעיקה. על כן כדאי לזרום עם הגוף וללכת יותר בכיוון של ארוחות קרות כמו סלטים, מרקים קרים, לחמים מדגנים מלאים, טונה, ביצה קשה.
אפשר ואף מומלץ לתבל ארוחה קרה בתבלין "מחמם": ג'ינג'ר, קינמון, פלפל לבן, שום...

נסיעות לנופש
עם כל הכיף שבדבר, הן עלולות להוציא אותנו מאיזון ולהוסיף לנו עוד כמה קילוגרמים מיותרים.
חשוב ליהנות ולא להרגיש בעונש, אבל גם לשים לעצמנו גבולות ולהשתדל להישאר במסגרת:  

  1. להקפיד על 3 ארוחות מסודרות, בלי נשנושים בין הארוחות.
  2. להקפיד על כמויות סבירות ולא לדחוס בארוחת בוקר אחת כמות השווה ל-5 ארוחות בוקר נורמאליות.
  3. לנסות לאכול ירקות בכל ארוחה. אפשר להזמין סלט גדול ועשיר בתור ארוחת ערב, כך גם תרגישו קלילים לפני השינה.
  4. להימנע ממזונות מטוגנים ועתירי שומן.
  5. להשתדל להניע את הגוף. אם לא חייבים לנסוע ברכב, העדיפו לעשות טיול רגלי או נסיעה באופניים. אם אתם מתאכסנים במלון, התחילו את הבוקר עם כמה בריכות מרעננות או משחק טניס מהנה...
ימי הקיץ אמורים להיות קלים יותר לשמירה על המשקל, שכן הגוף דורש פחות מזון וגם התיאבון יורד. למרות זאת, כדאי להיות מודעים למכשולים הנפוצים בימים חמים אלו...

מדוע התיאבון יורד?
למרות שחלקנו לא חשים בכך, כאשר חם בחוץ- התיאבון יורד.
תהליך עיכול המזון "מבזבז" הרבה אנרגיה שנפלטת כחום שהגוף מנסה להפטר ממנו. לכן כדאי להקשיב לגוף ולבדוק האם אנחנו אוכלים כי אנחנו באמת רעבים, או אוכלים מתוך הרגל, או בגלל שהאוכל נראה טוב מדי כדי לסרב.
אם נאכל רק כשהרעב מגיע, ניווכח כי איננו רעבים באותה תדירות כמו בימי החורף.

שתייה
חשוב לשתות הרבה בימי הקיץ כדי למנוע התייבשות (וגם קמטים...) וזה נכון גם למי שנמצא רוב היום בחדר ממוזג.
השתייה המומלצת כמובן היא מים מינרלים. משקאות קלים, ממותקים ואפילו מיצים טבעיים בכמות גדולה ,מכילים הרבה סוכר ועלולים להיות אויב רציני למשקל. מה גם שברוב המשקאות יש חומרים מזיקים אחרים כמו צבעי מאכל, קפאין,חומצות שונות ועוד.  
דרך טובה לעודד שתייה היא להמתיק ממש מעט עם תרכיז פרי טבעי (כמו תרכיז סיידר תפוחים טבעי),
וחשוב לבדוק שאין תוספת סוכר מלבד סוכר הפרי הטבעי.  עם הזמן אפשר גם להוריד בהדרגה את כמות התרכיז.

פורמולות צמחי המרפא שלנו עשויות מ- 100% חומרים טבעיים ובאישור משרד הבריאות.
הן משלבות ידע רב, נסיון, ואת אהבת הטיפול, במגוון תחומים 

מוצרים נבחרים