הנטורופתיה היא ראיה הוליסטית (הוליזם – שלם, מכלול) הרואה את האדם השלם כיחידה שלמה המורכבת מרבדים שונים: פיזי, נפשי רוחני. כאשר ההתייחסות, הטיפול היא לאדם השלם ולא לחלקים ממנו, או לסימפטומים ספציפיים.
זוהי תורת ריפוי טבעי המשתמשת במכלול של כלים שמטרתם יצירת התנאים המאפשרים לגוף לרפא ולאזן את עצמו. הנטורופתיה גורסת כי לאדם מגנונים טבעיים של איזון, ויסות עצמי ושיקום, אשר תפקידם לשמור על בריאות האדם ו/או להשיבו לבריאות. ועל כן החשיבות הגדולה בטיפול בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים שלה. 

שיטות טיפול ברפואה טבעית
"העיניים הן ראי הנשמה"
האירידולוגיה היא שיטת אבחון עתיקה אשר החלה בזמנים העתיקים עודבמצרים ומרכז אסיה לפני אלפי שנים. מטפלים עתיקים בדקו את העיניים והלחמית שלמטופליהם על מנת לקבוע את אופן הטיפול.
שיטה זו מאפשרת לאבחן את מצב בריאותו של האדם לפי סימנים בקשתית העין. קשתית = איריס ==> אירידולוגיה.
כל המופיע באיריס – צפיפות הרקמה, צבעים, סימנים שונים – כולם מעידים על הגנטיקה של האדם, חוזקות וחולשות מולדות, פטנציאל שבסופו של דברעלול לגרום למחלה גופנית.
הסימנים גם משקפים את אורח חייו של האדם – הרגליו, מצבים כרוניים אשר התפתחו לאורך זמן, מצבו הרגשי – כולל טראומות שעבר.
היתרון באירידולוגיה הוא באפשרות לצפות מראש התפתחותן של מחלות וחולשות שיצוצו בעתיד, אם האדם לא ישמור על אורח חיים נכון עבורו ולכן היא משמשת גם ככלי מניעתי חשוב למניעת מחלות ושמירה על בריאות טובה.
ייחודה של האירידולוגיה כשיטה הנה באפשרות לקבל תמונה כוללת מעמיקה המשקפת את מצבו של האדם הגופני והנפשי כאחד וזאת
ללא בדיקה כואבת ופולשנית החודרת לגוף .
ישנה מפת איברים המאפשרת למקם את הסימנים באיריס על האיברים הרלוונטיים בגוף.

הסקלרולוגיה היא אבחון באמצעות לובן העין (הסקלרה). שיטה זו מאפשרת לנו לאבחן את המצב הנוכחי של האדם, לעומת האירידולוגיה שנותנת מבט על מצבו המולד.
באמצעות הסקלרה ניתן לראות אין ספור מצבים פיזיולוגיים כאשר האבחון מתבסס על הסימנים השונים בסקלרה - לכל סוג קו ומיקום יש משמעות שונה. הסימנים יכולים להעיד על הצטברות רעלים, חולשת איברים,בעיות בכלי דם וכדומה.
זהו מדע שהתחדש בעשור האחרון – גם הוא עתיק מאוד אבל רק בשלושים השנים האחרונות התחילו לבסס את המחקרים עליו

בקליניקה שלנו אנו מבצעים אבחון ע"פ גלגל העין ובהתאם לכך נקבעת תוכנית טיפול מתאימה.