טיפול טבעי בבעיות פריון

 ישנן השערות רבות ממה נובעת העלייה בקושי להיכנס להריון, רובן קשורות לאורח החיים המערבי, המודרני:

 • גיל הכניסה להריון הפך למבוגר יותר עם השנים, בעוד ידוע כי הפוריות קטנה עם השנים.
 • תזונה שאינה איכותית ומזינה, ולעיתים קרובות אף מזיקה
 • מחלות העולם המערבי כמו סכרת, עודף משקל או חוסר משקל קיצוני
 • שימוש מוגזם בקפאין, אלכוהול ועישון.
 • קרינה, זיהום אוויר וכדומה.
 • סטרס גבוה 

הרפואה המערבית התקדמה מאוד בשנים האחרונות בכל הקשור לבעיות פריון – היא נעזרת בפלאי הטכנולוגיה, היא יודעת להשפיע על הביוץ, לעשות השבחת זרע, הזרעות, הפריות חוץ גופיות ( (IVF, ניתוחים לתיקון בעיות שונות ועוד. אך עדיין רב הנסתר על הגלוי, ובמקרים רבים עומדים הרופאים חסרי אונים וללא תשובות מול כשלונות חוזרים ונשנים של הנסיון להרות.

זוגות רבים בוחרים להיעזר ברפואה הטבעית בין אם כדרך הטיפול העיקרית ובין אם כתמיכה בטיפולי הפוריות הקונבנציונאליים . מה יש לרפואה הטבעית לתת שאין בתהליך הטיפול הקונבנציונאלי?
החיסרון של הרפואה המערבית הוא בחוסר התייחסות כוללת לאישה, לזוג שעובר את הטיפול, למצבם הנפשי שמשפיע כמובן גם על המצב הפיזי. יכולות להיות מספר נשים שכולן סובלות מאותה הבעיה וכולן נזקקות לטיפולי פוריות - חלקן ייכנסו להריון בטיפולים הראשונים ולחלקן ייקח זמן רב וטיפולים רבים. מדוע? כי הן נשים שונות אשר לכל אחת אופי אחר, אנרגיה אחרת, וסביבה שונה ולכן גם צרכים שונים.
 
בעיני, טיפול בבעיות פריון מתייחס לשני היבטים עיקריים – הזנה נכונה של הגוף (ודרכו גם של הנפש ) ותמיכה בפן הרגשי/נפשי. הדרך לעשות זאת היא ע"י תזונה נכונה וצמחי מרפא.
תזונה נכונה היא הבסיס לחיים שלנו- היא משפיעה על הבריאות שלנו, על המראה שלנו, על מצב הרוח שלנו, והיום ישנם מחקרים שמצביעים על כך שתזונה משפיעה גם על הגנים שלנו.
תזונה מזינה היא קודם כל כזו המכילה את כל אבות המזון, את כל הויטמינים והמינראלים שהגוף זקוק להם לקיום הבסיסי, ובוודאי ליצירת חיים חדשים.
בנוסף, אצל נשים הדגש יהיה על תזונה המכינה את הגוף לקראת היריון:

 • ניקוי הגוף מהרעלים והפסולת שהצטברה בו לאורך השנים – ניקוי כזה ישפר את פעילות כל מערכות הגוף, ויאפשר ניצול טוב יותר של האנרגיה. ניקוי פיזי בד"כ מוביל גם לניקוי רגשי, לשחרור של התסכולים, הכעסים, הרגשות העצורים בגוף.
 • תזונה החיונית למערכת הרבייה – לבניית רירית הרחם, להזרמת דם לאזור הרחם והשחלות.
 • תזונה המתאימה לתמיכה והתפתחות של הריון תקין.
מזונות מתאימים יהיו למשל כאלו המכילים – ויטמיני B, חומצה פולית, חומצות שומן חיוניות, 12B.
גם מזונות שורשיים ומחממים כמו בטטה, דלעת, גזר, קישואים.
התזונה תהיה מותאמת לכל אישה בהתייחסות למאפיינים הספציפיים שלה – הגוף שלה, האנרגיה שלה, ובמידה והיא סובלת מבעיות שונות. לפעמים נשים במהלך הטיפולים סובלות מעייפות רבה, חולשה של הגוף ושחיקה של מערכת העצבים וגם לכך יש תזונה מתאימה.
אצל הגבר הדגש יהיה על ניקוי ותזונה המשפיעה על איכות הזרע .
במידת הצורך לתזונה גם יתווספו תוספי תזונה וצמחי מרפא אשר יכולים לעזור פלאים.
 
אחד הגורמים החשובים המעורבים בנושא הפריון הוא הסטרס. הקשר בין לחץ לאי פריון הוא ידוע (אם כי עדיין לא הצליחו למצוא את המנגנונים המדויקים). החיים המודרניים עמוסים בסטרס – עבודה מאומצת ושעות ארוכות, עומסים כלכליים, הפקקים, החום, הממשלה...
תוסיפו לכך את החברה הישראלית שבה ברגע שבחורה צעירה נכנסת לשנות העשרים שלה מתחילים מסביבה הלחצים – מתי תתחתני, מתי תביאי ילדים?
דמיינו בחורה כזו שכבר התחתנה ו/או החליטה שהיא רוצה ילדים ופתאום התהליך לא מתנהל כפי שציפתה. כולם שואלים נו מה קורה, ומסתכלים לה על הבטן (יש כאלה שאפילו נוגעים..), אולם חודש אחר חודש הווסת מגיעה ואיתה הבשורה הכואבת שגם הפעם זה לא הצליח. שנה זה המון זמן כשמחכים למשהו כל כך משמעותי, אז למרות שעדיין לא זיהו שום בעיה, היא נגשת לרופא ומבקשת להתחיל כבר בבירור או בעזרה הורמונאלית והרופא שרואה את הלחץ נעתר ואופס, היא כבר במעגל הנשים עם קשיי פריון, וזה לבדו מספיק כדי להכניס אותה לקבוצת ה- 10 % אי פריון בלתי מוסבר.
כל הלחצים הנפשיים והמתחים שמלווים את התהליך מכניסים את הזוג למחול שדים – האם אני פוגם בסיכויי ההצלחה כי אני לא מצליח להירגע? ואז הלחץ עוד יותר גדל וכל כשלון נוסף מחמיר את המצב. לאורך זמן התהליך כל כך שוחק שאחד מבני הזוג, או שניהם כזוג עלולים לקרוס. אנחנו פוגשים מצבי דיכאון, הסתגרות והימנעות מאירועים חברתיים, פגיעה קשה בזוגיות עד כדי פרידה.
 
כש
זוג מוגדר כסובל מבעיות פריון הוא מתמודד עם תהליכים לא פשוטים ושאלות קשות :
 • מה לא בסדר בי כגבר או כאישה שאינני יכול למלא את הדבר הפשוט והבסיסי ביותר שנועדתי לו? האם אני פגום? לא מספיק איכותי על מנת להביא צאצאים וליצור את הדור הבא?
 • הקשיים הפיזיים – אצל הנשים אלו בדיקות וטיפולים פולשניים, הורמונים שמשגעים את הגוף, זריקות כואבות כל יום, הרדמות, שאיבות, החזרות, ההמתנה מורטת העצבים שבה האישה פוחדת להתאמץ מדי או לנוח מדי, או להתרגז מדי, רק כדי לא לפגוע בסיכויי ההצלחה. ובסוף.... שוב האכזבה העצומה הזו של התשובה השלילית. המחזור החודשי הזה שלא מפסיק להגיע. אותו מחזור שמעיד על הנשיות, על הייעוד הטבעי של גוף האשה, על הפוטנציאל הטמון בה כאמא, שעכשיו הפך להיות שנוא כל כך.
 • אצל הגבר הקושי הוא לראות את בת זוגו עוברת את הקשיים הפיזיים הללו כאשר הוא בד"כ לא ממש יודע איך לעזור לה. במיוחד כאשר הסיבה היא בגללו.
 • הפחדים – ואם זה לא יצליח? אם לעולם לא אהיה הורה? האם בן הזוג שלי יעזוב אותי? האם אשאר בסופו של דבר לבד? ללא משפחה?
 • למה דווקא אני? זו אחת השאלות הקשות ביותר להתמודדות כאשר האדם הסובל מאי פריון רואה סביבו כל הזמן זוגות עם ילדים או נשים בהריון. נתקל בהורים איומים אשר בקלות ילדו ילדים, בנשים שנכנסות להריון בטעות ועושות הפלה, בנשים בהריון שכל הזמן מתלוננות ושואל את עצמו – איפה הצדק? איך זה יכול להיות שאני כל כך רוצה ונלחם ולא מצליח ואילו אחרים שאפילו לא ממש רוצים מקבלים זאת בכזו קלות?

 לכן טיפול טבעי בבעיות פריון צריך להתייחס גם לפן הפיזי וגם לפן הנפשי, רגשי. צמחי מרפא הם אפשרות מצוינת לטיפול משלים או עיקרי בנושא של בעיות פריון :

 

בשנים האחרונות מראים מחקרים במימדים בינלאומיים, כי קיימת עלייה בקושי להיכנס להריון. זוגות רבים מוגדרים כסובלים מבעיות של אי פריון, ומחלקות הפריון בבתי החולים השונים מלאות בנשים וזוגות המנסים לעשות את הדבר הטבעי מכל – להביא ילדים לעולם.
אי-פריון מוגדר כחוסר יכולת להשיג הריון, לאחר יחסי מין סדירים, במשך שנה. כ-10-15 אחוז מכלל הזוגות הנשואים נתקלים בבעיה של אי-פריון.

הסיבות לאי- פריון מתחלקות לשתי סיבות עיקריות: אי- פריון הנובעת מבעית זרע (כ-40 אחוזים מכלל המקרים), אי- פריון הנובעת מבעיה אצל האישה (כ- 50 אחוזים מכלל המקרים). השאר, כ-10 אחוזים, מוגדר כ-  "אי פריון בלתי מוסבר".

למידע על טיפול טבעי בבעיות פריון לחץ כאן
 

פורמולת צמחי המרפא "M-2-B" משפרת את בריאות מערכת הרבייה הנשית ע"י:

 • הגברת זרימת דם אל הרחם והשחלות

 • תמיכה בביוץ תקין
 • שיפור התנאים לקליטת ההריון
 • היא מאפשרת לגוף להגיב באופן חיובי יותר ללחצים, ולשמור על יציבות רגשית.
 • בנוסף, מחזקת ומקדמת בריאות כללית של הגוף דבר חשוב מאוד לתהליך ההתעברות וההריון.
פורמולת צמחי מרפא זו מתאימה מאוד לנשים שמתמודדות את העייפות הנפשית והפיזית מהתהליך הארוך הזה של ציפייה ואכזבה.
 
 
הגורמים העיקריים לבעיות פריון של גברים הם כמות זרע נמוכה ואיכות זרע ירודה. לאורך השנים, הגיל וסגנון החיים גורמים לירידה ברמות הטסטוסטרון (הורמון המין הגברי) ובאיכות הזרע. בעוד תרופות מודרניות לא יכולות להציע פתרון אחר מאשר טיפול במעבדה, טיפול טבעי בצמחי מרפא יכול לעזור בצורה מרשימה.
 
פורמולת צמחי המרפא Dynasty מחזקת את מערכת הרבייה של הגבר ע"י:
 • עלייה ברמות טסטוסטרון
 • שיפור באיכות הזרע: שיפור בכמות, צורה ותנועתיות. היא פועלת ע"י שיפור זרימת הדם לפין ולאשכים, ויכולתו של הגוף להגיב ללחץ.
 • בנוסף, תורמת לעלייה בחשק המיני וברמות האנרגיה.